Sukcesja rodzinnych przedsiębiorstw – specjalistyczna pomoc prawna

Sukcesja rodzinnych przedsiębiorstw – specjalistyczna pomoc prawna 1022 768 Adwokat Wrocław - Katarzyna Gabrysiak

Sukcesja rodzinnych przedsiębiorstw

stanowi zabezpieczenie przed utratą wypracowanego przez wiele lat majątku firmowego, należącego do konkretnej rodziny. Tego rodzaju ochrona jest szczególnie wymagana w przypadku, gdy planuje się przekazanie przedsiębiorstwa w ręce odpowiednich następców, a nie osób przypadkowych.

Skuteczna sukcesja rodzinnych przedsiębiorstw

W naszej Kancelarii Prawnej sukcesja rodzinnych przedsiębiorstw wymaga indywidualnego spotkania z każdym klientem i szczegółowego zaplanowania podejścia do sprawy.  Jest to proces długotrwały, a nawet wieloletni. Nasza Kancelaria Adwokacka dysponuje odpowiednią wiedzą, doświadczeniem i narzędziami, których działania mają na celu płynne i skuteczne przeprowadzenie sukcesji. W tym procesie kluczowym jest przygotowanie odpowiednich fundamentów prawnych oraz wybór rozwiązania. Powinny być one idealnie dopasowanego pod względem strategii firmowej i sytuacji rodzinnej właścicieli konkretnego przedsiębiorstwa. Nasza Kancelaria Adwokacka  specjalizuje się w takich usługach, jak sukcesja rodzinnych przedsiębiorstw, które z powodzeniem przeprowadza, bez względu na profil prowadzonej działalności gospodarczej czy też wielkość konkretnego przedsiębiorstwa.

Planowanie sukcesji przedsiębiorstw

Przygotowanie do procesu sukcesji polega na dokładnym zaplanowaniu i opracowaniu strategii z odpowiednim wyprzedzeniem. W naszej Kancelarii Prawnej można skorzystać z usług zmierzających do stworzenia procesu sukcesji, praktycznie od samych podstaw. Dzięki temu, można formalnie przygotować się do przeniesienia praw do przedsiębiorstwa, bez ryzyka niepowodzenia tego przedsięwzięcia. Nasza Kancelaria Prawna zajmuje się formalizowaniem procesu, którym jest sukcesja rodzinnych przedsiębiorstw. Dbamy o to, aby przeprowadzona była ona od początku do końca, w sposób usystematyzowany, co gwarantuje najlepsze i spodziewane efekty.

Wdrożenie procesu sukcesji zgodnie z literą prawa.

Opracowany przez nas plan działania gwarantuje, iż firma może swobodnie prosperować, nawet w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń losowych, polegających na nagłym zgonie jej właściciela i obowiązku rozdzielenia firmy na spadkobierców. W naszej Kancelarii Prawnej istotne jest także planowanie i doradztwo w temacie takich czynności, jak sukcesja rodzinnych przedsiębiorstworaz zabezpieczenie majątku pod względem prawa spadkowego i korporacyjnego. Oprócz tego, planujemy także aktywność po przeprowadzeniu sukcesji i chronimy interes jej właściciela do końca prowadzenia przez niego działalności gospodarczej.

 

Źródło zdjęcia: Pixabay.com