Grzegorz Stankiewicz

Grzegorz Stankiewicz 576 1024 Adwokat Wrocław - Katarzyna Gabrysiak
Grzegorz Stankiewicz

„Kancelaria Adwokacka PZP Adwokat dr inż. Grzegorz Stankiewicz” świadczy usługi prawne zarówno dla podmiotów publicznych jak i prywatnych. Wśród głównego nurtu działalności kancelarii znajdują się usługi z zakresu Prawa Budowlanego i Prawa Zamówień Publicznych. W tym bieżąca obsługa prawna dotycząca umów, sporów, roszczeń i odszkodowań cywilnych, zastępstwa procesowego w sprawach karnych związanych z PZP i prawem budowlanym, zarządzania oraz nadzorowania inwestycji.

Adwokat prowadzący „Kancelarię Adwokacką PZP” dr inż. Grzegorz Stankiewicz jest zarówno prawnikiem (ukończył studia doktoranckie na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego), jak i inżynierem budownictwa (ukończył studia inżynierskie na Wydziale Budownictwa Politechniki Wrocławskiej). Połączenie tych dwóch profesji daje mu przewagę nad prawnikami, którzy nie posiadają wiedzy technicznej, tak potrzebnej przy rozwiązywaniu sporów sądowych związanych z procesem inwestycyjnym oraz zamówieniami publicznymi.

Jako inżynier posiada od ponad 25 lat uprawnienia budowlane w nieograniczonym zakresie i ponad dwudziestoletnie doświadczenie, jako biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, m.in.: z zakresu budownictwa ogólnego, drogowego, kolejowego, hydrotechnicznego, zamówień publicznych i umowy o roboty budowlane. Posiada również wieloletnie doświadczenie przy nadzorowaniu inwestycji jako inspektor nadzoru i Inżynier Kontraktu, nadzorując inwestycje w oparciu o warunki kontraktowe FIDIC. Jako inżynier Kontraktu – kierownik zespołu inspektorów nadzoru i zarządzał inwestycjami o wartości robót budowlanych przekraczających wartość netto ponad 100 mln PLN.

Jako prawnik – w okresie ostatnich kilkunastu lat współpracował lub pracował w znanych wrocławskich kancelariach adwokatów i radców prawnych. Jest doktorem nauk prawa, a tytuł doktora nauk prawnych uzyskał na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Swoje umiejętności prawnicze łączy z wiedzą inżynierską. Wieloletnie doświadczenie praktyczne, zarówno prawnicze, jak i inżynierskie, wykorzystuje świadcząc skutecznie usługi adwokata w sprawach związanych z procesem budowlanym i PZP.

Reprezentuje swoich klientów przed organami administracji publicznej na etapie decyzji administracyjnych, etapie procedury odwoławczej, jak również na etapie postępowania przed KIO oraz w postępowaniach sądowych przed sądami cywilnymi, karnymi i administracyjnymi.

Adwokat dr inż. Grzegorz Stankiewicz mając doświadczenie zarówno jako adwokat i inżynier z uprawnieniami, prowadzi również konsultacje on-line z zamówień publicznych i prawa budowlanego w zakresie budownictwa ogólnego, drogownictwa, obiektów kolejowych i hydrotechnicznych. 

Podczas konsultacji rozwiązywane są problemy zarówno inwestorów jak i wykonawców związane ze skomplikowaną materią Prawa Budowlanego i PZP. Zachęcamy do kontaktu online: lub telefonicznego tel. 533 872 287 celem ustalenia szczegółów. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie https://kancelariapzp.pl/