Czy można nie spłacać kredytu frankowego w mBank do czasu wydania prawomocnego wyroku przez sąd?

Czy można nie spłacać kredytu frankowego w mBank do czasu wydania prawomocnego wyroku przez sąd? 1024 542 Adwokat Wrocław - Katarzyna Gabrysiak

Kredyty frankowe – w czym kancelarie adwokackie mają przewagę nad „fabrykami pozwów” 

Klienci Kancelarii Adwokackiej Katarzyna Gabrysiak we Wrocławiu często zmagają się z wysokimi ratami kredytów frankowych. Szczególnym problemem jest wysokość spłacanych rat, które znacznie różnią się swoją wysokością od kwot, które należało spłacać na początku spłaty kredytu. Klienci naszej Kancelarii mogą liczyć na nasze pełne wsparcie nie tylko podczas rozpraw sądowych. Pomoc prawna
w naszej Kancelarii świadczona jest z dostosowaniem do potrzeb naszych klientów. Mamy świadomość, że każda sytuacja jest inna, stąd należy odpowiednio do niej dobierać środki prawne. Niektóre z nich mogą nawet pozwolić na wstrzymanie się od dokonywania spłaty kredytu do wydania prawomocnego wyroku.

Wniosek o zabezpieczenie – co to takiego?

W przypadku kredytów waloryzowanych lud denominowanych do obcej waluty, bardzo korzystne może być złożenie wniosku o zabezpieczenie roszczenia. Celem takiego wniosku może być orzeczenie przez sąd, że kredytobiorca do czasu prawomocnego zakończenia postępowania może powstrzymać się od spłacania rat kredytu. Taki wniosek bardzo często pomijany jest w praktyce przedsiębiorstw, które zajmują się masowym wysyłaniem pozwów frankowych. Takie instytucje nie mają w ramach przyjętych procedur konsultacji z klientem czy dostosowywania środków postępowania do jego potrzeb. Inaczej wygląda sprawa w przypadku kancelarii adwokackiej – tutaj zindywidualizowane podejście pozwala na dokładne omówienie sprawy przed rozpoczęciem procesu i dopasowanie pozwu i innych wniosków do sytuacji danego klienta.

postanowienie SO w Warszawie XXVIII C 5174-22

Niniejszy wpis powstał w oparciu o przypadek kolejnego zadowolonego Klienta, który z problemem swojego kredytu przyszedł do naszej Kancelarii. Zdziwiła go gama rozwiązań procesowych, które można zastosować, aby ułatwić kredytobiorcy zakończenie współpracy z bankiem.

Warto zaznaczyć, że eksperci z naszej Kancelarii nie posiadają przepisu na wygraną tylko z określonym bankiem. Obsługujemy umowy kredytów frankowych zawieranych z różnymi bankami i posiadamy wiedzę dotyczącą wadliwości wszystkich typów umów kredytów frankowych. 

Jeśli brałeś kredyt denominowany lub indeksowany we frankach szwajcarskich, dolarze  lub Euro jesteśmy w stanie Ci pomóc. Mamy wieloletnie doświadczenie w wygrywaniu sporów sądowych z bankami i innymi instytucjami finansowymi.

Kancelaria Adwokacka Wrocław Katarzyna Gabrysiak prowadzi z sukcesami sprawy z zakresu prawa bankowego od 2005 roku.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoja umowa kredytu frankowego może zostać uznana za nieważną zapraszamy do współpracy.

Skontaktuj się z nami!

Źródło zdjęcia: Pixabay.com