Przymusowa restrukturyzacja Getin Noble Bank

Przymusowa restrukturyzacja Getin Noble Bank 1024 681 Adwokat Wrocław - Katarzyna Gabrysiak

W dniu wczorajszym w internecie pojawiły się wiadomości, że w dniu 03.10.2022 r. dojdzie do restrukturyzacji Getin Noble Banku. W poniedziałek, 3 października działalność Getin Banku zostanie przeniesiona do banku pomostowego. Pojawiły się też informacje, że kredyty frankowe powinny być nadal spłacane na dotychczasowe rachunki bankowe. Tyle, że w przypadku gdy toczy się lub będzie się toczyć sprawa o uznanie za nieważną umowy kredytu frankowego odzyskanie tych pieniędzy będzie bardzo utrudnione o ile nie niemożliwe.

Czyli wpłacać raty trzeba, ale odzyskanie ich już nie jest takie oczywiste.

Z dostępnych w sieci informacji wynika, że tylko około 20 procent Frankowiczów zdecydowało się dotąd na pozwanie Getin Noble Bank.

Co się zmienia w sytuacji Frankowiczów, którzy nadal spłacają kredyty frankowe?

W obecnej sytuacji każdy Frankowicz, który nie pozwał jeszcze Getin Noble Bank ma możliwość złożenia pozwu o ustalenie nieważności umowy kredytowej. Wraz z pozwem należy złożyć wniosek o zabezpieczenie polegające na wstrzymaniu płatności rat do czasu zakończenia procesu.

W obecnej sytuacji banku takie wnioski będą przez sądy rozpoznawane pozytywnie. A to oznacza, że Frankowicze nie będą musieli płacić dalszych rat na rzecz banku.

Jeśli nie wiesz jak zacząć procedurę bankową aby nie spłacać więcej rat kredytu skontaktuj się z nami. Nasza Kancelaria od 2005 roku prowadzi sprawy z zakresu prawa bankowego. Nasi prawnicy posiadają bogate doświadczenie w walce ze wszystkimi bankami działającymi na terenie Polski. Obecnie prowadzimy podań 100 takich spraw.

Skontaktuj się z nami!

Źródło zdjęcia: Pixabay.com